Yine Dayak Yine Dayak

Meclis Genel Kurulu’ndaki kavga sırasında aldığı darbelerle kaşı açılan ve gözü moraran AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şırnak’tan Ankara’ya gelmek isteyen aşiret üyelerini durdurduğunu söyleyen Dindar, “Meclis güç gösterisi yeri değildir. Kesinlikle şiddette başvurmayacağım, Allah o arkadaşları ıslah etsin” dedi.

MECLİS’TEN DEFOLSUNLAR
Ben o arkadaşlara ‘Allah ıslah etsin’ diyorum. Olaydan sonra Şırnak’tan ne aşiretimi ne teşkilatımı ne de sevdiklerimi bırakmadım buraya gelsinler diye. Meclis güç gösterisi yeri değildir. Kesinlikle şiddete başvurmayacağım. Ya ıslah olsunlar, hadlerini bilsinler ya da bu Meclis’i terk etsinler, defolsunlar. Ben iki şehidin abisiyim. Ben şiddetten yana değilim. Bu kin, nefret, şiddet bulutları dağılsın. Bu iki arkadaşın kabadayılık yaptılar, bu CHP’ye de yakışmıyor, onlara oy verenlere de saygısızlık. Onlara oy veren seçmenlerin de bu olaydan üzüldüğünü düşünüyorum.” (Hürriyet)

admin hakkında

Ziraat Yüksek Mühendisi
Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir